POPTÁVKA

Dřevěná okna a dveře

Okna Klatovy a dveře Klatovy, to jsme my!
Dřevěná okna a dveře dodáváme od společnosti Oknotherm, která se vývojem a výrobou dveří či oken zabývá již od roku 1992. Dřevěná okna i dveře jsou vyráběna z jehličnatých stromů (smrk, borovice), ale také z listnatých (dub, meranti). Vybrat si můžete ze široké palety barev značkových lazur Sikkens ® a v odstínech vzorníku RAL. Dřevěná okna i dřevěné dveře jsou výbornou desénovou volbou se skvělými izolačními vlastnostmi.

EURO 78 W

Euro okna 78 W jsou osazována jak izolačním dvojsklem 1,1, tak i izolačním trojsklem 0,6. Hlubší zasklívání (23 mm) zabraňuje rosení oken ve spodní části, tepelné izolační vlastnosti oken zajišťuje přesazení zasklívacích lišt.

Těsnící dvojice v křídle napomáhá ke zlepšení vlastností těchto stavebních výplní, druhé těsnění podporuje zvukovou izolaci. Stavební rámová hloubka a hloubka křídla je rozšířena z původních 68 mm, čímž jsou zlepšeny tepelně izolační vlastnosti a jsou splněny parametry novely ČSN 73 0540-2 o požadavcích na tepelnou ochranu budov, jež zpřísnila požadavky na vlastnosti oken.

Vlastnosti oken Euro 78 W

- Stavební hloubka 78 mm
- Vrstvený lepený eurohranol
- 3 čepy zasklení dvojsklem (možnost i trojsklem); přesazená zasklívací lišta větší hloubka zasklení
- 23 mm okapnice typu Spree-D zlepšení dekompresních zón dvě těsnění
- celoobvodové trvale pružné středové těsnění a přídavné protihlukové těsnění v drážce křídla kování Sigenia-Aubi Titan AF

Žádné příslušenství

EURO 92 E

Euro okna 92 W byla vyvinuta přímo pro nízkoenergetické domy. Tepelně izolační vlastnosti jsou vylepšeny stavební hloubkou 92 mm a izolačním trojsklem. Tepelné ztráty jsou tak minimalizované až na Ug= 0,6 W/m²K. Euro okna 92 W jsou osazována izolačním trojsklem 0,5 a 0,6.

Inovativně jsme vynechali tepelný most ve spodní části a vyměnili tento prvek za klasické okapnice typu Spree-D, což znamená, že je okapnice naklapnutá na dřevěný profil, čímž umožňuje snadnou výměnu a lepší odvod srážkové vody. Okna konstrukcí plně splňují svými parametry nejnáročnější požadavky na stavebně truhlářské výplně. Hlubší zasklívání (23 mm) zabraňuje rození spodních částí oken a přesazené zasklívací lišty napomáhají tepelně izolačním vlastnostem.

Těsnící dvojice v křídle napomáhá ke zlepšení vlastností těchto výplní, druhé těsnění podporuje zvukovou izolaci. Stavební rámová hloubka a hloubka křídla je rozšířena z původních 68 mm, čímž jsou zlepšeny tepelně izolační vlastnosti a jsou splněny parametry novely ČSN 73 0540-2 o požadavcích na tepelnou ochranu budov, jež zpřísnila požadavky na vlastnosti oken.

Vlastnosti oken Euro 92 W

- Stavební hloubka 92 mm - vrstvený lepený eurohranol – 3 čepy
- Zasklení trojsklem
- Přesazená zasklívací lišta
- Větší hloubka zasklení – 23 mm
- Okapnice Spree-D - zlepšení dekompresních zón
- Dvě těsnění - celoobvodové trvale pružné středové těsnění a přídavné protihlukové těsnění v drážce křídla kování - Sigenia-Aubi Titan AF

Žádné příslušenství

Dřevěno-hliníková okna

Euro 78 WA

Dřevohliníková okna 78WA se vyrábí z jehličnatých dřevin - smrku a borovice, a z listnatých stromů - dub nebo exotické meranti. Na výrobu eurooken nakupujeme jedině české dřevěné neopracované třívrstvé nebo čtyřvrstvé lepené hranoly s optimální vlhkostí. Třífázová dílcová metoda zahrnuje impregnaci každého dílu okna v rozloženém stavu, dodává oknům exkluzivitu a zabraňuje vzniku plísní.

Okna jsou opláštěna luxusními profily Oknotherm (ALU klipy) pro redukci klimatických vlivů a neustálého odvětrávání. Mimo jiné tato kombinace českého dřeva a venkovního opláštění hliníkem zaručuje skvělou funkčnost i estetičnost. Interiér je možné doladit širokou paletou barev přírody a exteriér odstíny vzorníku RAL. Nadstandardně nabízíme i několik dřevodekorů.

Žádné příslušenství

Euro 92 WA

Dřevohliníková okna 92 WA se vyrábí z jehličnatých dřevin - smrku a borovice, a z listnatých stromů – dub nebo exotické meranti. Na výrobu eurooken nakupujeme jedině české dřevěné neopracované třívrstvé nebo čtyřvrstvé lepené hranoly s optimální vlhkostí. Třífázová dílcová metoda zahrnuje impregnaci každého dílu okna v rozloženém stavu, dodává oknům exkluzivitu a zabraňuje vzniku plísní. Dřevem zajištěná tepelná izolace zevnitř a hliníkem z venku se velice hodí pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

Okna jsou opláštěna luxusními profil Oknotherm (ALU klipy) pro redukci klimatických vlivů a neustálého odvětrávání. Mimo jiné tato kombinace českého dřeva a venkovního opláštění hliníkem zaručuje skvělou funkčnost i estetičnost. Interiér je možné doladit širokou paletou barev přírody a exteriér odstíny vzorníku RAL. Nadstandardně nabízíme i několik dřevodekorů. Pro minimalizaci zátěže životního prostředí používáme při lakování ekologických postupů.

Žádné příslušenství

Dřevěné dveře

Moderní dveře

Dřevěné dveře vyrábíme z profilu Euro 78 a nabízíme v různých typech ozdobných dveřních výplní, které pochází z lepeného vícevrstvého sendviče, jenž je složený z několika druhů materiálu. Vnější pohledovou část tvoří dvě voděvzdorné dýhované překližky o celkové tloušťce 4,5 mm. Dýhovaný povrch překližek ladíme podle našeho vzorníku lazur. Základní provedení nabízí jádro vyrobené z 15 mm vrstvy extrudovaného polystyrenu (XPS), tj. lehkého materiálu, který nepodléhá vlivům stárnutí a zajišťuje vysokou schopnost izolace. Pro zlepšení hodnoty součinitele prostupu tepla je Vám k dispozici i zesílené provedení. Mluvíme zde o zesílení jádra o 5 mm, 10 mm, 15 mm nebo 20 mm na vrstvu XPS.

Do ozdobných výplní se dosazuje dvojsklo nebo trojsklo. V základním provedení používáme dvojsklo o složení 4 – 16 – 4, pro ta zesílená se od tloušťky izolačního jádra 25 mm (neboli od celkové tloušťky 34 mm) používá trojsklo. Standardní omamentní skla jsou tato: polar čirý, martele čiré, kůra čirá, delta čirá, činčila čirá, crepi čiré, bamboo čiré a pro hladké čiré sklo se užívá float – zejména nízkoemisní float a jejich vzájemná kombinace. Mimo výše uvedená skla nabízíme i další omamentální skla, na zasklení se dá taktéž použít planibely, stopsoly, altdeutsch, satinati, mastercame a speciální skla. Dále můžete vybírat také z vrstveného bezpečnostního skla „connex“ nebo pokovený connex – což je connex s měkkou vrstvou.

U dvojskel konstruujeme omamment tak, že je vždy otočený dovnitř a orientovaný svisle, to znamená, že hladká strana je vně dvojskla. Skla s měkkou pokovenou vrstvou orientujeme touto vrstvou dovnitř. Na vnitřní stranu dvojskla doporučujeme reflexní skla pro zachování zrcadlícího efektu.

Trojskla konstruujeme s nízkoemisním čirým sklem na vnější straně, uprostřed se nachází sklo čiré nebo float a na vnitřní straně je opět nízkoemisní čiré sklo. Mimo tato skla může být na vnější straně trojskla umístěno i některé z reflexních (stopsol) nebo absorpčních skel (planibely až na planibel čirý), pokovený connex taktéž lze použít. Na prostřední sklo můžeme použít satinato i connex, ten je v pokovené podobě vhodný i pro vnitřní sklo trojskla. Vnitřek vždy plníme argonem. Dovnitř skla jsou vždy orientována skla s měkkou pokovenou vrstvou.Dvojskla a trojskla je také možné vyrobit v kombinaci s pískovaným sklem.

Ozdobné rámečky u výplní se vyrábí z nerezové broušené oceli (AK-rámečky) a plechu o síle 1,0 mm. Ozdobné rámečky jsou nezbytnou součástí pro instalaci ozdobných mřížek.

Technická data

U technických vyobrazení nezapomínáme na minimální a maximální rozměry jednotlivých výplní. Pokud bude potřeba použít výplň pro menší (nižší) dveře (rámy dveřních křídel), lze u většiny manipulovat s poměrově základní velikostí výřezů pro skla i sklo samotné. Umožníme tak snížení minimální šířky i výšky a vzhled zůstane stejný. Standardně se výplně vyrábí v pěti provedeních, tak jako dřevěná okna a dveře. Pro výrobu používáme meranti, smrk, borovici a dub evropský.

Žádné příslušenství

Příčkové dveře

Masivní vchodové dveře se skvěle hodí pro hlavní vchod, který odděluje interiérovou vstupní část od venkovní. Konstrukce je tvořena rámem, který je ze spodní části osazen prahem z hliníku s přerušeným tepelným mostem a s jedním přiléhávajícím těsněním masivního dveřního křídla.

Na rámu osazujeme druhé těsnění. Konstrukci dveří je možno otvírat vně i dovnitř díky jedno či dvoukřídlové variantě. Dveře lze zasklít izolačním dvojsklem či trojsklem, ozdobnou nebo hladkou výplní. Konstrukčně se dají rozdělit pomocí křídlových příček. Kování dveří je tvořeno hlavní zámkovou lištou (KFV) s masivními panty a trojbodovým uzávěrem.

Vlastnosti vchodových dveří 78

- Stavební hloubka 78 mm – složené z vrstveného lepeného eurohranolu
- Přesazená zasklívací lišta
- Větší hloubka zasklení – 23 mm
- Křídlová okapnice
- Zlepšení dekompresních zón
- Dvě těsnění - celoobvodové trvale pružné v křídle i v rámu
- Kování - Sigenia-Aubi Titan AF
- Zvuková izolace Rw = 34 dB
Dveřní hliníkový práh s plastovou vnitřní částí pro přerušení tepelného mostu disponuje odnímatelnou horní krytkou pro uschování montážního šroubu. Drážka umožňuje montáž kování v případě protikusu štulpové zástrče u dvoukřídlých dveří.
Součinitel prostupu tepla

- S dvojsklem Ug 1,1 = Ud 1,3 W.m²K
- S trojsklem Ug 0,7 = Ud 1,1 W.m²K

Žádné příslušenství

Designové dveře

Comfort

Řada Comfort je základní nabídkou vchodových dveří a splňuje ty nejpřísnější požadavky na funkčnost, bezpečnost a design.

Zárubeň dveří je lepená dřevěným profilem 100x68mm z materiálu exotického meranti, povrchová úprava je řešená vodou ředitelným nátěrem dle vzorníku RAL – K7. Dveřní křídlo je MDF deska tl. 68 mm s oboustrannou hliníkovou folií, která je orámovaná masivním profilem z meranti. Do této řady designových vchodových dveří zasklíváme izolační sklo s koeficientem prostupu Ug = 1,2(W/m²K).

Exclusive

Řada Exclusive je určena nejnáročnějším zákazníkům.

Produkt světové úrovně vyniká moderní technologií ve spojení s prvotřídní kvalitou a desénovými doplňky. Zárubeň je tvořena dřevěným lepeným profilem 100x68mm z exotického meranti, povrchová úprava je řešena vodou ředitelným nátěrem dle vzorníku RAL – K7 Křídlo dveří je MDF deska tl. 68 mm s oboustrannou hliníkovou folií orámovaná masivním profilem z meranti. Dveře jsou osazovány izolačním dvojsklem s koeficientem tepelného prostupu Ug = 1,2(W/m²K), ornamentální sklo nabízíme v několika moderních provedeních.

Dveřní panty SIMONSWERK BAKA protect 3D

Ke dveřím řady Comfort a Exclusive dodáváme dveřní panty SMINSWERK s revolučním řešením, díky kterému nedochází k poklesu dveří ani v případě, že jsou uvolněny všechny zajišťující šrouby díky komfortnímu excentrickému seřizování v rámovém dílu. Boční seřízení je umožněno seřizovacími šrouby v křídlovém dílu. S touto technologií je ověřená nosnost 130 kg. K designovým dveřím této řady si můžete vybrat kliky nebo madla z katalogu firmy Hoppe. Tříbodový bezpečnostní zámek WINKHAUS nabízíme ve standardním provedení.

Za příplatek lze dodat skla bezpečnostní nebo protihluková Mastercare:

  • Činčila čirá
  • Crepi
  • Madrascare bílé
  • Masterpoint
  • Matelux Verde
  • Satinato
  • Masterlinge
© 2019 - Karel Tománek - Windoor, powered by Educio s.r.o.